Стаття з однією єдиною порадою для батьків, які хочуть, щоб діти говорили англійською, самостійно себе презентували і взагалі були без комплексів.
– Хелло, Джаст е момент! Мала, ти морозиво будеш?
– Так.
– То замов англійською!
– Полуницю.
– Ти шо, «полуниця» не знаєш? Ну рукою покажи!
– Я не буду морозиво.
Маму переповнюють емоції, дитина заховала голову в плечі, кафешний настрій зник.
– Для чого курси англійської вже 3 роки? Стробері, пліз!
Історія замовчує, що мама замовила собі для заспокоєння, три факти з історії очевидні:
- Дитина може сказати.
- Дитина не говорить.
- Дитині щось заважає.
І питання: «ЩО ЦЕ, ТРЯСЦЯ!?»
СОРОМ
«Боже, як вони всі офігенно говорять», «Блін, що я ляпнула», «Вона круто жестикулює у промові, я так не можу», «Хоч би не спитали, я ж нічого не зрозуміла».
Це типові думки людини, яка вівідує зустріч з носіями нової для неї мови. У внутрішній реальності в цей момент можуть розгортатися різні історії, дві з яких є розповсюдженими.
Я НЕВДАХА
Перша історія про людину – незграбу, на яку всі дивляться, думають зневажливо, сміються і точно нікуди не виберуть. Їй хочеться зникнути, опинитися вдома на дивані, більше ніколи не приходити в це місце і точно не говорити сьогодні більше нічого. Просто дочекатися коли ця зустріч скінчиться.
Нагадую, ця історія – всередині. Це нересурсний стан, в який потрапляють і діти, і підлітки, і дорослі. Якщо умови і характер підсилюють цей ефект, то далі думки від «я не можу говорити, класно як вони» підуть до «всі на машинах, а я пішки» і далі аж до «моє життя проходить дарма».
У зовнішній реальності ми бачим людину, яка заклякла і напружено поглядує або показово байдуже пялиться в телефон.
Для неї одна помилка, яка розсмішила інших, стає величезною глибою, яка придавила і не відпускає до кінця вечора, хоча всі за столом вже забули та обговорюють іжу.
Ви таке бачили? Я так. Чи роблять так діти в країні з новою мовою? Моя дитина – так, й інші теж.
ОБ СТІНКУ ГОРОХОМ
Друга історія про людину, яка буквально «без сорому і совісті» помиляється на кожному півреченні, сміється і продовжує. Люди то регочуть, то нахмурюють лоба, щоб второпати зміст речення, то виправляють. І всі ці сигнали, що він неправильно сказав чи вона відповіла, як об стінку горохом, – відскакують і не заважають. Дрібним горохом об стінку самоцінності людини. Бо вона пам’ятає які має досягнення в інших сферах і це дає їй ресурсне відчуття, що з нею все гаразд.
Героїня нашої замальовки робить посмішку «32», каже, що не розуміє і знизує плечима або просить пояснити.
Це також яскраво видно, коли вболівальники з різних країн обговорюють крутий матч. Вони махають руками і стрибають, щоб невербалікою замінити слова, які не знають у новій мові.
Ви таке бачили? Я – так. Яку картинку ми обираєм – очевидно.
Як досягнути стійкої самоцінності коли тебе відкинуло до 1-річного віку, коли ти вчився говорити? Брррр, як некомфортно! Як допомогти своїй дитині в цьому?
Наша обіцяна одна єдина порада: «Не бути ідеальними».
Прикра правда – ви вже не є. Не є ідеальною людиною, мамою, папою, співрозмовником і організатором щасливого життя вашої дитини.
НЕ Є!
При всіх прекрасних речах, які ви робите, при всіх справжніх і великих зусиллях – ми не ідеальні. І ранитися об це кожного разу боляче, якщо не знаєте особливої чаклунської формули, яка перетворює сором на сміх.
Цю формулу придумав один добрий художник з довгими вусами і трубкою. Коли він забував сказати щось важливе своїм учням і все йшло шкереберть, він казав «професор був туповатий» і всі починалі сміятися, і діти, і він сам.
Ідеальність – кращий друг сорому. Ідеальність його годує, ростить і множить.
Наша чаклунська формула допоможе вам коли ключі впали в калюжу, ви прийшли до нотаріуса без паспорта і навіть коли забули як звати старого знайомого. Проговоріть її, посмійтеся над собою і ваша неідеальність спрацює на вас, у вас буде ресурс знайти рішення, бо сором, який примушує вас завмерти, зникне.
Рівень PRO – батьківський. Лажайте при дітях і користуйтеся нашою формулою, щоб вони чули.
Рівень PRO INTERNATIONAL – робіть це новою для вас мовою!
Команда Studiсom любить вас і ваших дітей. Studiсom – нова мова вчасно. І без сорому!
Підготувала Юля Гейко